Menu

Kluczem do dobrego seksu jest oddychanie

Prawdopodobnie kiedyś myślałeś, żeby wziąć udział w lekcji jogi – raz lub dwa. Może próbowała namówić Ciebie do tego Twoja dziewczyn? Ale z jakiś powodów byłeś sceptyczny, joga wydała się Tobie nudna. Jedno może być dla Ciebie interesujące: joga jest kluczem do lepszego życia seksualnego. Pranayama, technika oddychania, stosowana podczas jogi pomaga podczas uprawiania seksu. Regularnie uprawiana joga oznacza lepszą erekcję oraz podwojenie poziomu testosteronu. Warto zatem zacząć ćwiczyć jogę i skupić się na polecanych pozycjach.

Pozycje jogi wpływają korzystnie na seks

Po pierwsze, przybierz pozycję taką, jaką masz przymierzając się do siadania na krześle. W drugiej polecanej pozycji kieruj klatkę piersiową w stronę nieba, a rękami dotykaj kolan, staraj się rozciągnąć kręgosłup. Trzecia pomocna pozycja nazywana jest pozycją kobry. Połóż się na brzuchu, wyprostowany jak struna, próbuj podnieść klatkę piersiową używając do tego celu mięśni grzbietu. Podnoś się powoli i kładź z powrotem na brzuch. Polecana jest także pozycja lotosu – należy usiąść na podłodze, skrzyżować nogi, jedną lub dwie stopy położyć na udach – jest to czwarta z opisanych pozycji. Napina się mięśnie miednicy i należy wytrzymać kilka sekund w takim napięciu, a następnie rozluźnić się. Pomocna będzie także piąta pozycja nazywana pozycją motyla: trzeba usiąść na podłodze, złączyć stopy, chwycić je rękoma. Następnie wyprostować kręgosłup, przechylić się do przodu i kontrolować plecy, aby się nie garbić. Brodę należy zbliżyć do klatki piersiowej i oddychać nosem.

Joga pomaga leczyć przedwczesny wytrysk, poprawia przepływ krwi tętniczej, dzięki czemu udoskonala się forma fizyczna oraz funkcje seksualne. Joga nie jest męcząca, ale trzeba uprawiać ją regularnie, jedna lekcja jogi tygodniowo to za mało, przynajmniej trzy razy w tygodniu trzeba ćwiczyć jogę.

Podsumowując: joga jest dobra dla zdrowia, samopoczucia i seksu. Warto zaprzyjaźnić się z tą spokojną formą aktywności fizycznej.

2 comments

  1. jogi pisze:

    skorzystalem z porady i podzialalo

Dodaj komentarz